Jak poradzić sobie z przeziębieniem

W okresie jesienno – zimowym przeziębienia są prawdziwą zmorą. Dotykają one w równym stopniu zarówno dzieci jak i dorosłych. Aby ich uniknąć warto stosować – preparaty na odporność. Jeśli jednak nie uda się uciec zarazkom wówczas warto nim sięgniemy po „cudowne” leki na przeziębienie sięgnąć po kilka sprawdzonych metod, które stosowały już nasze babcie. W tym celu koniecznie trzeba przeszukać kuchenne półki i szuflady, na których znajduje się wiele skarbów pomagających w skutecznej walce z przeziębieniem.

Jeśli dopadnie nas przeziębienie musimy pamiętać o tym, aby ciepło się ubierać, nie ma nic lepszego dla przeziębienia niż zimno. Uderza ono wówczas ze zdwojoną siłą i przeradza się w poważniejsze choroby, takie jak na przykład grypa.

Ważnym jest także odpoczynek. Organizm dotknięty przeziębieniem jest osłabiony, nie mamy wówczas chęci na nic, trudniej się nam też myśli, a jedyne co najchętniej byśmy zrobili to położyli się spać. Warto odpowiedzieć na zew naszego organizmu i pójść spać. Podczas snu nasz organizm się regeneruje, dzięki temu może skuteczniej zwalczać chorobę.

Jeśli w trakcie przeziębienia pojawi się gorączka warto zjeść świeże maliny, napić się soku z malin lub naparu z ich liści. Można sięgnąć także po napar z imbiru lub lipy – wszystkie te produkty mają właściwości napotne, dzięki nim więcej się pocimy, a to obniża temperaturę naszego ciała.

Na zatkany nos przydatne będą inhalacje, można je zrobić z szałwii albo rumianku. Pomogą one udrożnić górne drogi oddechowe. Sprawdzi się także irygacja nosa ciepłą wodą i roztworem soli. Przepłukanie nosa usunie wydzielinę i pozwoli swobodnie oddychać.

Na ból gardła dobrym rozwiązaniem jest ssanie plastra cytryny lub płukanie gardła naparem z szałwii. Szałwia lekarska ma właściwości antyseptyczne, dzięki temu sprzyja leczeniu zapalenia migdałków. Dobrym rozwiązaniem jest też spożywanie miodu. Można słodzić nim herbatę, lub pić rozpuszczony w wodzie miód. Miód ma właściwości kojące na ból gardła. Należy jednak pamiętać, że nie można go rozpuszczać w gorącej wodzie, wówczas traci on swoje wartości odżywcze.

W przypadku infekcji oskrzeli także z pomocą przyjdzie szałwia. Inhalacje lub napar z szałwii pomogą oczyścić drogi oddechowe.

W przeziębieniu warto także pamiętać o czosnku. Jest on naturalnym antybiotykiem, zapobiega też infekcjom dróg oddechowych. Rozgnieciony czosnek z mlekiem wzmaga potliwość – a zatem obniża gorączkę, udrażnia drogi oddechowe, ułatwia odkrztuszanie. Czosnek jest też bogaty w witaminy, sole mineralne i inne składniki odżywcze mające pozytywny wpływ na organizm i pozwalające szybciej powrócić do zdrowia.

Podczas choroby należy pamiętać także o odpowiedniej diecie, jeśli wiele warzyw i owoców, które wspomogą nasz organizm w walce z chorobą. Dobrze jest mieć pod ręką kiwi – bogate źródło witaminy C, ale też jabłka, pomarańcze, maliny i wiele innych. Prawidłowa dieta pozwoli na szybsze uporanie się z przeziębieniem.

Jak widać jest wiele domowych metod na radzenie sobie z przeziębieniem. Zatem jeśli źle się poczujemy warto przeszukać swoją kuchnię lub internet. https://superflavon.eu/pl/blog