Kluczowe zalety białych mebli – sprawdź i zakochaj się w tym stylu urządzania wnętrz!

Zastosowanie białych mebli w aranżacji wnętrz może wiele – nawet całkowicie odmienić pomieszczenie. Białe meble to zdecydowanie coś więcej niż tylko kolor, dają poczucie oświetlenia, przestrzeni i jasności, a te wszystkie czynniki razem wzięte mogą całkowicie zmienić wygląd i atmosferę pomieszczenia. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się, jakie są zalety białych mebli – czyli, co dobrego mogą wnieść do przestrzeni również w Twoim domu.

Istotne zalety białych mebli – optyczne powiększenie i realne upiększenie wnętrza

Białe, zwłaszcza drewniane meble błyskawicznie rozjaśniają i powiększają pomieszczenie – żaden inny kolor nie potrafi robić tego w ten sposób. Czysty, przestronny wygląd białych mebli dodaje poczucia otwartości i tzw. oddychalności. Biel odzwierciedla pełne spektrum światła widzialnego, wypełniając pomieszczenie blaskiem. Dzięki temu przestrzeń wydaje się bardziej obszerna i wolna od zbędnych elementów.

 

Dodają świeżości

 

W ciemnych, ciasnych przestrzeniach, w których brakuje naturalnego światła, białe meble mogą zapewnić dosłownie „powiew świeżego powietrza”. Jeśli więc chodzi o zalety białych mebli jedną z kluczowych jest to, iż potrafią nawet ponure, ograniczone przestrzenie zamienić w wypełnione światłem przyjazne wnętrza.

Odbijają światło

 

Trzeba też pamiętać, że kolor biały prawie nie pochłania światła dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia promieni słonecznych. Biel za to odbija i rozprasza cząsteczki światła we wszystkich kierunkach, rozprowadzając je równomiernie po pomieszczeniu, zapewniając lepszą jasność – tym samym sprawiając, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne.

Idealne do małych pomieszczeń

 

Białe meble zwiększają postrzeganie jasności i przestrzeni, nawet w pomieszczeniach z małymi oknami lub ograniczonym nasłonecznieniem. Wzmacniają i współpracują z istniejącymi źródłami światła, dzięki czemu ciemne pomieszczenia wydają się bardziej otwarte, przytulne, zapraszające.

Jak wybrać białe meble do swojego domu i skorzystać z tych zalet?

Wybór odpowiednich białych mebli do konkretnej przestrzeni to podstawa, aby zalety białych mebli stały się faktem. Najlepiej wybierać umeblowanie w tym kolorze, ale też pasujące do ogólnego stylu pokoju. W przypadku nowoczesnych dekorów eleganckie linie i minimalistyczne drewniane meble sprawdzają się najlepiej. Styl wiejski dobrze komponuje się z postarzanymi białymi wykończeniami lub klimatem prowansalskim.

 

  • Białe lakierowane drewno ma gładkie, odblaskowe wykończenie, które maksymalizuje efekty świetlne.
  • Bielone lub postarzane drewno nadaje bardziej rustykalny charakter.
  • Meble tapicerowane w kolorze białym wprowadzają miękkie faktury.
  • Biała skóra robi wrażenie i jest efektowna.

 

Jak widać – jeśli chodzi o białe meble zdecydowanie jest w czym wybierać – jeśli chcesz się o tym przekonać, koniecznie zajrzyj na polanomeble.pl. Można też połączyć białe meble z innymi wykończeniami, takimi jak odcienie czerni lub naturalnego drewna, aby stworzyć kontrast i równowagę. Wprowadzenie kolorowych akcentów lub tekstur pozwala uniknąć zbyt surowego wyglądu, co jest dobrą wskazówką, gdy minimalistyczny design to nie do końca Twoja bajka.