Miód – naturalne lekarstwo

Zdrowotne właściwości miodu znane są od dawna – powszechnie znane jest jego działanie antybakteryjne, które pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji przez długi czas. Miód reguluje trawienie, wzmacnia odporność i zapobiega występowaniu wielu chorób. Nikogo nie trzeba więc przekonywać do włączenia go do codziennej diety.

Można wyróżnić różne rodzaje miodów, w zależności od sposobu pozyskiwania. Kilka z nich jest bardziej popularnych i chętniej kupowanych. Jest to m.in miód wielokwiatowy, który ma pyszny, słodki smak i świetnie sprawdza się jako dodatek do potraw. Trzeba także docenić jego pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu – nie tylko leczy on przeziębienia i sezonowe osłabienia, ale może zapobiegać chorobom serca, regulować ciśnienie czy wspomagać procesy trawienia. Jest więc nie tylko smaczny, ale również bardzo zdrowy.

Z kolei nawłociowy miód, otrzymywany z nektaru nawłoci pospolitej jest mniej znany i popularny, lecz jego właściwości nadal są niezwykle prozdrowotne. Poleca się jego spożywanie w czasie nadmiernego stresu, przemęczenia i ogólnego osłabienia organizmu. Możemy wybrać również kit pszczeli propolis, czyli substancję wytworzoną przez pszczoły z żywicy drzew. Propolis stosowany jest w od dawna w leczeniu różnych schorzeń – nazywany jest naturalnym antybiotykiem.

Nie ma wątpliwości, że terapia miodem może skutecznie wyleczyć dolegliwości typu przeziębienie, bóle gardła i wiele innych. Różne jego rodzaje mają nieco inne właściwości, wszystkie są jednak wartościowe i pozytywnie wpływają na organizm. Warto więc wybrać miód idealny dla siebie i cieszyć się zdrowiem.