Konsultacja trychologiczna- na czym polega i kiedy ma sens?

Nie zawsze jesteśmy do końca zadowoleni z tego, jak wyglądają nasze włosy i w jakiej są kondycji.  W takim przypadku warto jednak wziąć problem pod lupę i postarać się o jak najlepszą terapię zaradczą. Kosmetyki z drogerii nie pomagają? Włosy są cienkie i bez energii? Od jakiegoś czasu borykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów, ale nie wiemy, jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja u lekarza specjalisty. W tym przypadku będzie to trycholog- dermatolog.

 

Taka konsultacja może zostać przeprowadzona na kilku poziomach: może dotyczyć analizy skóry głowy w dużym powiększeniu, może dotyczyć konsultacji dermatologicznej jeśli chodzi o schorzenia obejmujące skórę głowy, ale mogą to być też konsultacje kosmetologiczne. Czego można się spodziewać już podczas pierwszej wizyty w gabinecie?

Trichoskopia- specjalistyczna diagnostyka

Dzięki takiej diagnostyce można dokładnie przyjrzeć się temu, jak naprawdę wygląda skóra głowy oraz mieszki włosowe. Badanie jest przeprowadzane z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, jakim jest wideodermatoskop. Pozwala on rozpoznać takie problemy skóry głowy jak nadmierne wypadanie włosów, łuszczyca, wyprysk, łojotokowe zapalenie skóry czy nawet liszaj płaski. Fotofinder to cyfrowa metoda analizy, która przyspiesza postawienie diagnozy, co do podłoża problemu.

 

Efektem konsultacji trychologicznej i przeprowadzonej analizy jest wdrożenie dobrze dopasowanego do problemu leczenia farmakologicznego, a także propozycja kuracji domowej, która może przyspieszyć proces leczenia. Analizę z wykorzystaniem wideodermatoskopu można wykonać w Centrum Zdrowego Włosa. Jest to klinika polecana osobom, które mają różnego rodzaju problemy z włosami. Centrum Zdrowego Włosa to także wiele specjalistycznych terapii na najnowocześniejszym sprzęcie, które to cechuje duża skuteczność. To najlepsi specjaliście na wyciągnięcie ręki.

Ocena jakości włosów

Podczas wizyty u trychologa specjalista może też dokonać oceny jakości naszych włosów, a także zauważyć i zdiagnozować pojawiające się problemy. Efektem takiej konsultacji jest dobór właściwej pielęgnacji do wdrożenia na co dzień. Indywidualny plan pielęgnacyjny pozwoli podbudować kondycję włosów, będzie szansą na zagęszczenie fryzury, dodanie włosom wigoru i zdrowego blasku. Tym samym nie ma konieczności wybierania przypadkowych produktów drogeryjnych czy drogich dermokosmetyków z apteki- najlepiej od razu rozpocząć korzystanie z produktów, które są sprawdzone i dopasowane do naszych potrzeb.